*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

„Bajecznie - bezpiecznie”

    Pod takim tytułem, 14 XII 2012 odbyły się VII Stargardzkie Spotkania Sceniczne. Jest to jedno z kilku wydarzeń, które uświetniają Szkolne Dni Integracji w Zespole Szkół Ogólnokształcących.  Jak zawsze szeroko drzwi i serce otworzył oraz pod swój dach zaprosił nas Klub Garnizonowy. Tegorocznym zmaganiom artystycznym przewodził temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na ulicy. Choć zadanie to było wcale nie łatwe, to zmierzyły się z nim wspaniali artyści z Przedszkola Miejskiego nr 5, Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima oraz klas integracyjnych SP nr 2.

    W przerwach pomiędzy przedstawieniami świąteczne piosenki śpiewali sześcioletni Piraci z grupy 02 oraz Kowboje z grupy 03.  Do wspaniałej zabawy zagrzewał nas też Maciej Tuszyński ze swoim zespołem dziewczyn z IIIg.
    Zmagania artystów były ogromne a po długich obradach Jury przyznało:
I miejsce dla Przedszkola Miejskiego nr 5 za piękny spektakl „Czerwony Kapturek”
II miejsce ex aequo dla Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima i przedstawienie dźwięków, ruchu i kolorów pt. „Królewna we śnie” oraz klasy III b  i sztuką „Bezpiecznie na drodze” ( im dziękujemy za odblaski, które dostał każdyuczestnik)
III miejsce ex aequo dla klasy I b SP nr 2 i uroczą „Królewnę i 7 krasnoludków”  oraz klasy II a z mądrym przedstawieniem „Bezpieczne dzieci w domu, szkole i na ulicy”.
    Wspaniałą zabawę zapewnili nam uczniowie klasy III g Gimnazjum Integracyjnego z krótką historyjką pt „Witaminki” oraz zespołem Maćka Tuszyńskiego, który w rytm dynamicznej muzyki uczył wszystkich uczestników podstawowych ruchów choreograficznych. Radość i entuzjazm jaki wywołała ta zabawa długo będziemy pamiętać. 


    Artystycznym wydarzeniom zdawało się nie być końca!
    Czekamy na następne Spotkania Sceniczne.

Przejdź do galerii