*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

 

W dniu 18   maja reprezentanci Wolontariatu Szansa uczestniczyli  w Archidiecezjalnym dziękczynieniu za Kanonizację Jana Pawła  II  i w "Marszu dla Życia" .

20140518 161306

20140518 154732

20140518 121420

 

 

 

Koncert Bez  Barier

   "Dziękuję  Pani  Ewie i całemu  Wolontariatowi Młodzieżowemu Szansa, że mogę spełniać  swoje  marzenia  i realizować  z Wami swoją pasję wspólnego śpiewania. Jestem wdzięczna również za to, że jesteście i pozwalacie  być" – tak powiedziała Gabrysia - zapłakana uczestniczka   po  zakończonym „Koncercie bez barier”.
   Nasz koncert  odbył się 13.02.2014 roku w stołówce szkolnej. To  wzruszające przedsięwzięcie pełne  nadziei, miłości,  przyjaźni i pięknych, niepowtarzalnych emocji.
„Kocham Was, moje wolontariackie dzieci. Każda minuta spędzona z Wami  jest  czasem budowania. Kochani dziękuję, że Was mam" - z wielkim wzruszeniem powiedziała pomysłodawczyni i założycielka Wolontariatu Szansa - Pani Dyrektor Zespołu Szkół  Ogólnokształcących- Ewa Sowa.
    Młodzież wolontariatu wraz ze swoimi  podopiecznymi i przyjaciółmi ukazała, że można i trzeba pokonywać liczne bariery. Na koncert w kawiarenkowej scenerii  przybyło  wielu zaproszonych gości . W ciepłej,  przyjacielskiej  atmosferze bez barier zabrzmiały  takie  szlagiery jak „Życie”, „Dziwny jest ten świat”, „Dni, których nie znamy”, „Pocałuj noc”, „Dłoń”, „Strażnik Raju”, a także  „Pokonaj siebie”. Wszystkie były  nagradzane gromkimi brawami.
Młodzież  ukazała  głębię i istotę pomocy, miłości , bezinteresowności, przyjaźni , nadziei  i  wspólnego przebywania ze sobą oraz pokonywania samych siebie. Wolontariat zespolił  doświadczenia ludzi  pokonujących odmienne  życiowe  bariery.

1621790 10201397147390662 832383362 n

   Wspólnota „Szansy” stanowi  niesamowitą siłę, którą daje innym.  Jest efektem  współpracy „Naszej Integracji”, czyli Pani Dyrektor Ewy Sowy i katechety – Pana Stanisława Łapyra, wielu absolwentów naszej szkoły, studentów  oraz  Księdza Prałata Zygmunta Zawitkowskiego i Księdza Łukasza Urbaniaka  z  Parafii Miłosierdzia Bożego w Stargardzie.
Wieczór wzbogaciła prezentacja multimedialna pt. „Bez barier”. O odnajdywaniu siebie, powracaniu do siebie pokonując wszelkie bariery właśnie  w sobie, śpiewała  Pani Poseł Zofia Ławrynowicz,  co było niesamowitą  niespodzianką. Nasze serca  poruszył również występ  ks. Rusłana  - proboszcza wspólnoty  grekokatolickiej oraz jego żony. Po występie powiedział: „Jestem dumny, że jestem z Wami.  Cieszę się, że   mówicie o sprawach najważniejszych i gratuluję , że staliście  się darem dla nas i  umiecie dzielić się Darem Boga  między sobą.”

   Wszyscy goście  Koncertu Bez barier   zostali obdarowani  piernikowym sercem z przesłaniem o przyjaźni  oraz bransoletką w barwach  wolontariackich koszulek wykonane przez Ewelinę i Gabrysię. Wiceprezydent  Stargardu Rafał Zając pogratulował wszystkim fantastycznych relacji i przyjaźni,  a także podziękował Pani Dyrektor za tę  inicjatywę.
   Koncert  bez  barier  odsłonił na  nowo   prawdę mówiącą o tym, że aby  pokonać  barierę,  trzeba  wyjść do innych, po to, by do siebie wrócić i pokochać innych w sobie  i dawać siebie innym.  
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten wieczór był magiczny, ciepły i pełen niezapomnianych wrażeń.

Tekst Stanisław Łapyr

Opracowanie Agnieszka Gadomska-Rataj

 

"III Andrzejki bez barier"

     W środę 27 XI br. uczciliśmy tańcami i  śpiewem pamięć o świętym Andrzeju. W uroczystości wzięła udział młodzież  z wolontariatu Szansa działającego w naszej szkole, rówieśnicy z duszpasterstwa z parafii Miłosierdzia Bożego oraz  nasi niepełnosprawni przyjaciele i byli absolwenci szkoły.  Oficjalnego otwarcia „Trzecich Andrzejek bez Barier” dokonała założycielka i opiekunka  wolontariatu - nasza Mater Wolontari pani dyrektor Ewa Sowa. Obecny był także nasz duszpasterz ks. Łukasz  Urbaniak. We wspólnocie radości i  uśmiechu bawiliśmy się brawurowo. Swoje  serce i  drzwi klubu otworzyli przed nami właściciele Prestiżu. Wolontariusze  wraz  z przyjaciółmi udowodnili po raz kolejny, że  niestraszne są jakiekolwiek bariery. W tym roku  jedyną - największą barierą do pokonania stały się przyniesione  przepyszne  potrawy i liczne ciasta. Stoły zapełniały się minuty na minutę różnorodnymi smakołykami, a spróbowanie każdego graniczyło z cudem, gdyż było ich tak wiele. Zabawa  taneczna  była  przednia, że aż  spod kół wózków naszych przyjaciół iskry się sypały. Koncertowo zabrzmiały także utwory przygotowywane na naszą wieczornicę. Wszyscy wiemy, że można  zatem bawić się,  przebywać  razem bez barier i cieszyć się każdą  możliwością wspólnego spotkania.

2013-11-27 20.50.04

2013-11-27 19.39.48

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć  Galeria zdjęć: "III Andrzejki bez barier"

    „13 wszystko zdarzyć  się może”.. i się  zdarzyło. 13 kwietnia 2013r. odbyła  się  bowiem  „Musicalowa Jazda bez Trzymanki”. Czyli dzień tolerancji i integracji z osobami niepełnosprawnymi ruchowo. Właśnie muzyką, tańcami  i zabawami odczarowaliśmy ten dzień, wszystkie smutki  stopniały jak resztki śniegu. I nastała wiosna  zarówno  w przyrodzie jak i w naszych duszach, sercach i ciałach. Wszystko świadczyło, iż  żyć bez barier  można  pokonując największą barierę – samego siebie. W galerii handlowej „Starówka” zorganizowano niebywałe przedsięwzięcie.

Czytaj więcej: Musicalowa Jazda bez Trzymanki 2013 - opis imprezy