*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

logo szkoy2

Ruszamy z  kolejnym etapem zajęć w ramach II edycji Ogólnopolskiego Programu Mistrzowie Kodowania!


Serdecznie zapraszamy uczniów klas II- VI SP i I- III Gimnazjum  do udziału w cyklu warsztatów programowania w języku Scratch w ramach ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania.

Zajęcia będą się odbywały w każdy wtorek od godziny 15:30 do 17:00 w pracowni Mistrzów Kodowania w sali nr 16.

Rozpoczęcie zajęć 10 lutego 2015 r.

Cykl zajęć obejmuje minimum 10 warsztatów.

Zapisy do dnia 6 lutego 2015 r lub do wyczerpania miejsc.

Liczba miejsc ograniczona.

Rekrutacja zakończona.

Do zobaczenia na zajęciach!

 

 

 

Mamy coraz więcej powodów do dumy!

W związku z otwarciem nowej pracowni „ Mistrzów Kodowania” 9 grudnia 2014r odwiedzili nas ponownie przedstawiciele firmy Samsung i władz państwowych i lokalnych. Goście mieli okazję zobaczyć lekcję informatyki w klasie IVb oraz wzruszający program artystyczny przygotowany przez uczniów klas: Ia, Ib, IIb, IIIa, IVb, Va, Vb, VIa, Ig, Ih i IIIg pod kierunkiem pań – Elżbiety Rudzik, Joanny Żuchlińskiej i Anny Okolus-Furtak.

Prezentacja multimedialna w języku angielskim (dzięki paniom Joannie Koczorowskiej i Katarzynie Jurkiewicz ) pozwoliła gościom w pełni zrozumieć przesłanie apelu.

Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich taniec z szarfami. Piruety wykonywane przez Grzesia oraz Natalię z Kubą udowodniły, że wózek nie stanowi przeszkody w tańcu i wyrażaniu swoich emocji.

Niezwykle sympatyczną niespodziankę przygotowała klasa Va. Uczniowie wykonali samodzielnie przepiękne chatki i serca z piernika, które wręczyli zaskoczonym gościom. Był to wyraz wdzięczności dla firmy Samsung za przekazanie znacznej kwoty na leczenie ich kolegi – Kuby Biernackiego.

Program artystyczny zakończył się złożonymi po angielsku życzeniami radosnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2015. Dokonali tego z właściwym sobie wdziękiem Karolina Jewiarz i Jan Pawiński.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tej wyjątkowej wizyty.

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA W NASZEJ SZKOLE!

W minionym tygodniu, w naszej szkole odbyły się specjalne zajęcia programistyczne w ramach Europe Code Week. W wydarzeniu tym, w naszej szkole brali udział nie tylko Uczniowie- Mistrzowie Kodowania z poprzednich edycji, ale także nasi pierwszoklasiści - sześciolatki! Maluszki stawiały swoje pierwsze kroki w programowaniu, w języku Scratch pod czujnym okiem swoich starszych kolegów i koleżanek z klasy IV b i IV c. Uczniowie wspólnie stworzyli wirtualne akwarium w którym pływały rybki, kraby i bardzo głodny reki. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy IV b i IV c za zaangażowanie podczas zajęć, oraz pani Ewie Kuźmińskiej która uwieczniła to wydarzenie na pięknych fotografiach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

 

Przeżyjmy to jeszcze raz!

W czwartek – 6 marca przywitaliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości - organizatorów programu Mistrzowie Kodowania i przedstawicieli władz państwowych oraz lokalnych. Przybyli do nas, gdyż wzięliśmy udział w programie Mistrzowie Kodowania i jako jedyna szkoła w Polsce zostaliśmy wyróżnieni Cyfrową Klasą. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu który otrzymaliśmy właśnie dzisiaj od naszych gości!

 

"Mistrzowie kodowania dla Marceli"

W maju chora na białaczkę Marcela skończyła 17-lat. Z tej okazji wspólnie z fundacją Mam Marzenie przygotowaliśmy dla niej wyjątkowy prezent- krótki filmik i kartki  w programie Screatch.
Marcela do 10 roku życia była wesołą, zadowoloną z życia dziewczynką. Rok później – w wieku 11 lat – dowiedziała się, że choruje na białaczkę. Rozpoczęła walkę o zdrowie. W 2008 roku jej chorobą zajęli się lekarze. Szpital stał się niemal jej drugim domem. Zmuszona była porzucić naukę w szkole i rozpoczęła indywidualny tok nauczania.
– Nieco ją to przybiło, ale chorobę udało się pokonać – mówi pani Joanna, mama Marceli. – Przez 1,5 roku od zakończenia leczenia czuła się bardzo dobrze, miała dobre wyniki badań, wróciła do szkoły. Byliśmy bardzo szczęśliwi.
Niestety radość nie trwała długo. Białaczka znów dała o sobie znać. Marcela znów musiała znaleźć w sobie siłę do walki o życie w zdrowiu. W grudniu 2012 roku przeszła przeszczep szpiku kostnego. Po tym, przez 14 miesięcy czuła się dobrze. Kiedy wydawało się, że na dobre pokonała chorobę, ta znów dała o sobie znać.
– W marcu tego roku doszło do kolejnego powrotu białaczki – mówi pani Joanna. – Marcela bardzo się tym przejęła. Nie ma się z resztą czemu dziwić. Chciałaby mieć wreszcie normalne życie, jak jej rówieśniczki, tymczasem jej świat kręci się wokół szpitali, choroby, leczenia. 7 maja Marcela skończyła 17-lat. Urodziny spędziła w szpitalu. Kilka dni później udało jej się choć kilka chwil spędzić w domu.
Na początku czerwca 17-latka jedzie do Bydgoszczy na kolejny przeszczep szpiku kostnego. Będziemy wszyscy trzymać za nią kciuki!

Zapraszamy do naszego studia projektów aby obejrzeć kartki dla Marceli. Kliknij!