*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

    W naszej szkole, dnia 8 maja 2014r. odbyły się Powiatowe Eliminacje do XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przeprowadzili je policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim.
    Do rywalizacji stanęły drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z całego powiatu stargardzkiego. Podczas turnieju wytypowani uczniowie wraz z opiekunami reprezentowali swoje szkoły.

    Drużyny zmagały się w czterech konkurencjach. Pierwszym zadaniem uczestników turnieju był test z zakresu przepisów ruchu drogowego. Dla uczestników przygotowane było miasteczko ruchu drogowego, w którym rowerzyści mogli wykazać się praktycznymi umiejętnościami poruszania się po drodze. Natomiast na rowerowym torze przeszkód wykazywali się umiejętnościami technicznej jazdy rowerem. Uczniowie sprawdzali również swoje wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
    Po podliczeniu punków wśród szkół podstawowych zwycięską drużyną okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sownie. Natomiast ze szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Stargardzie Szczecińskim. Test najlepiej napisał uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie Szczecińskim oraz uczeń z Gimnazjum nr 3 w Stargardzie Szczecińskim. Natomiast rowerowy tor przeszkód najlepiej pokonał także uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie Szczecińskim oraz uczeń Gimnazjum nr 1 w Stargardzie Szczecińskim.
    W klasyfikacji indywidualnej I miejsce spośród uczestników ze szkół podstawowych zajął Remigiusz Trytek, a spośród gimnazjalistów Bartosz Sokołowski. Zwycięzcy otrzymali główną nagrodę, jaką były rowery oraz drobne upominki. Pozostali uczestnicy, którzy brali udział w eliminacjach także otrzymali drobne upominki.
    Zwycięskie drużyny, które zajęły I miejsce przeszły do następnego etapu, którym są eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2013/2014, które przeprowadzone zostaną w maju 2014 roku.
    Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim dziękujemy za przeprowadzenie eliminacji. Za ufundowane puchary i nagrody rzeczowe dziękujemy Staroście Stargardzkiemu, Prezydentowi Miasta Stargardu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego z Barzkowic oraz Zarządowi Terenowemu NSZZ Policjantów KPP Stargard Szczeciński.
    Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich!