*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

    Jesteśmy na pewno pokoleniem JPII.
Nie tylko jesteśmy dumni, ale jesteśmy przeświadczeni, że nasz ukochany papież wspiera nas z nieba. W przeddzień wspomnienia daty urodzin Karola Wojtyły, kilkanaście dni po kanonizacji Jana Pawła II, uczciliśmy okolicznościowym apelem Tego Niezwykłego człowieka, naszego rodaka, ukochanego Ojca Świętego.

    Data również nawiązywała do tej z 16.10.1978r. Radość i optymizm przenikały wzruszenie i dostojność chwili. Nasi uczniowie kl IIIa pod kierunkiem pani Kasi Przybylskiej i Agaty Pająk, przy współpracy katechetów Teresy Kontek, Urszuli Nowysz, Stanisława Łapyra sami poprowadzili ten apel.
    Przywołano wiele myśli, które kierują nas ku Boguczłowiekowi, a są przesłaniem Naszego Świętego.
    Niepowtarzalny klimat zapanował podczas wystąpienia pani dyrektor Ewy Sowy, która dzieliła się swoimi osobistymi wrażeniami i refleksjami z kanonizacji w Rzymie. Swoim doświadczeniem podzieliła się również pani Katarzyna Jurkiewicz. Oba świadectwa były bardzo piękne, emocjonalne i wzruszające. Wszystkie pięć apeli stworzyło niepowtarzalną atmosferę, uchwyciło niezwykły moment i umożliwiło dotknięcie  bogatej duchowości i świętości Jana Pawła II.
    Zabrzmiało wiele ważnych słów. Wykorzystano wiele różnorodnych pomocy multimedialnych. Uroczyście odśpiewana „Barka” była wsparta przepięknym akompaniamentem niewidzącej Natalii Wojdalskiej, której wyrażamy ogromną wdzięczność za przygotowanie oprawy muzycznej. Dziękujemy harcerzom za wartę honorową, Szymonowi Stolarczykowi za aktorską rolę Pana Jezusa. Panu katechecie Pawłowi Winnikowi za zaangażowanie w organizację uroczystości.
    Niech Święty Jan Paweł II będzie naszym przyjacielem, byśmy mogli stawać się coraz bardziej przyjaźni względem siebie i Boga. Jesteśmy bowiem pokoleniem JPII, które doczekało się Jego kanonizacji.

materiał nadesłał p. Stanisław Łapyr