*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

O tym jak Janek dał nam powód do dumy.

 O tym jak Janek dał nam powód do dumy.

W maju tego roku nasz utalentowany uczeń z klasy VI b – Jan Pawiński – zdobył I miejsce w rejonowym etapie „Konkursu Ojczyzny Polszczyzny”, stając się tym samym jego finalistą ogólnopolskim.

Konkurs przebiegający w dwóch etapach – pisemnym i ustnym – to swoiste potyczki z językiem polskim, w czasie których uczniowie muszą wykazać się kolejno: szeroko pojętymi umiejętnościami polonistycznymi oraz hartem ducha, by przepięknie wygłosić przed publicznością ułożony przez siebie tekst opowiadania.

Konsekwencją wygranej Janka był wyjazd do Wrocławia, gdzie w dniach 6 – 7 VI odbył się finał konkursu objętego patronatem m.in. wydawnictwa „Nowa Era” oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Janek wybrał się do Wrocławia wraz z mamą i szkolną koordynatorką konkursu,p. Joanną Bochenek. Pisemne i ustne zmagania uczestników odbyły się w niezwykłym miejscu – Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich – co podkreślało powagę chwili oraz prestiż konkursu. Ustne wystąpienia uczniów oceniane były przez jury, któremu przewodniczyła znamienita postać profesora Jana Miodka.

1 Przed etapem ustnymPrzed etapem pisemnym.

12 Prezentacja ustna przed zacnym juryPrezentacja ustna przed zacnym Jury.

Pomiędzy kolejnymi częściami językowych potyczek Janek wraz z innymi utalentowanymi polonistycznie uczniami z całej Polski wziął udział w bardzo ciekawych warsztatach interpretacji tekstu oraz warsztatach żywego słowa (oba prowadzone przez profesorów PWST). Miał możliwość wysłuchać ciekawego wykładu wygłoszonego przez profesora Jana Miodka, który niezwykle barwnie wyjaśniał zawiłości gramatyczne języka polskiego.

9 Na wykladzie profesora Jana Miodka

Wszystko to, a także zwiedzanie przepięknego Wrocławia oraz pobyt w urokliwym Hotelu imienia Jana Pawła II, było nagrodą za zwycięstwo w rejonowym etapie konkursu i wielkim wyróżnieniem.

2 Zwiedzanie WroclawiaZwiedzanie Wrocławia.

I chociaż nie udało nam się wygrać w finale, Janek może, a nawet powinien czuć się wygranym. Wykazał się wielkim talentem, determinacją i odwagą, ani razu nie zająknąwszy się przed profesorem Miodkiem!

13 Uscisk dloni ProfesoraUścisk dłoni profesora.

Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z tego, jak daleko zaszedł.

11 Pamiatka z niezwyklego spotkaniaPamiątkowa fotografia.

GRATULUJEMY JANKU i życzymy dalszych sukcesów już w gimnazjum!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ( w zakładce Galerie) z wyjazdu.

oprac. Joanna Bochenek