*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

phpThumb generated thumbnailjpg

 

Podsumowanie pilotażowej edycji programu

„ Mistrzowie Kodowania”
Nasza szkoła nagrodzona!!! 

 

logo CEO  OEIIZK kolorowy znazwa WWW RGBindeks182 samsung logo

   W dniach 13-14 stycznia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się podsumowanie pilotażowej edycji programu  „Mistrzowie Kodowania”.  Projekt ten organizowany jest przez Samsung Electronics we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszenie „Rodzice w Edukacji" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej ,Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, a także Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Podczas  edycji pilotażowej projekt objął  swoim zasięgiem  34 szkoły w 16 województwach.  Program ma na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach podstawowych. Pod opieką nauczycieli: p. Bogdana Życha, p. Marcina Kolanego i p. Joanny Szczecińskiej cykl 8 modułów realizowali uczniowie klas VI i jednej III. Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział 120 uczniów naszej szkoły.
   Na  Ogólnopolski Festiwal Projektów  wybraliśmy reprezentację 5 najbardziej aktywnych
 i zaangażowanych uczniów: Piotra Czuraka z kl. III b, Karola Jurskiego z kl. VId, Jana Procherę z kl. VI a, Patrycję Walunszek z kl. III b i Agnieszkę Wierzbicką z kl. VI b.  Uczniowie zaprezentowali swoje projekty wykonane w Scratchu, pokazali, czego się nauczyli i  pochwalili się przed zaproszonymi gośćmi swoimi sukcesami na specjalnie przygotowanych stoiskach. Była to również okazja do poznania się i wymiany doświadczeń  z „ Mistrzami Kodowania” z innych szkół. Podczas festiwalu nasze stoisko odwiedzili m.in.: Prezes Samsung Electronics Polska –p. Hadrian Baumann , sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – p. Tadeusz Sławecki, wiceminister, podsekretarz stanu w  Ministerstwie Gospodarki – p. Dariusz Bogdan, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej –p. Grzegorz Napieralski oraz przedstawiciele mediów.
    W trakcie uroczystej gali spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Dowiedzieliśmy się, że jako jedyna szkoła w Polsce otrzymaliśmy od firmy Samsung „ Cyfrową klasę” . W skład otrzymanego zestawu wchodzi: 25 komputerów przenośnych, notebook dla nauczyciela, tablica interaktywna- kilkudziesięciocalowy monitor ,wielofunkcyjna drukarka i  szafa-wózek do przechowywania laptopów.

Cyfrowa klasa


    Organizatorzy przygotowali również dla uczestników festiwalu projektów wiele atrakcji
 m.in. zwiedzanie Warszawy, w tym Centrum Nauki Kopernik i Sejmu, gdzie została otwarta wystawa prezentująca dokonania szkół w programie. Dodatkowo w Sejmie spotkaliśmy się z Panem Senatorem Sławomirem Preissem,  który oprowadził nas po Senacie.


   Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi serdecznie dziękują:

 

  • Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację "Festiwalu projektów" i naszego pobytu w Warszawie oraz koleżankom i kolegom z innych szkół, za niezapomniane wrażenia które na zawsze pozostaną w naszej pamięci,
  • Rodzicom wspierającym nas podczas realizacji programu.

DSCN8340

(fot. "Głos Szczeciński"/Grzegorz Drążek)

Dziękujemy!!!***Dziękujemy!!!***Dziękujemy!!!***Dziekujemy!!!***

 Patroni