*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

Wizyta organizatorów programu Mistrzowie Kodowania i przedstawicieli władz państwowych oraz lokalnych w naszej szkole.


 
   W czwartek – 6 marca przywitaliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości. Przybyli do nas, gdyż wzięliśmy udział w programie Mistrzowie Kodowania i jako jedyna szkoła w Polsce zostaliśmy wyróżnieni Cyfrową Klasą.
   Odwiedzili nas organizatorzy programu m.in: Prezes Samsung Electronics Polska - Hadrian Baumann;   Dyrektor ds. Publicznych Samsung Electronics Polska -  Jacek Łęgiewicz;  Kierownik komunikacji korporacyjnej - Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska - Blanka Fijołek; Iwona Brzózka- Złotnicka z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie oraz Kamila Wierzbicka z Havas Peaks. Gościliśmy również przedstawicieli władz państwowych i lokalnych:  Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza, Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej z regionu zachodniopomorskiego - Grzegorza Napieralskiego, Prezydenta Stargardu Szczecińskiego - Sławomira Pajora, wiceprezydenta Stargardu Szczecińskiego - Rafała Zająca,   wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Stargardzie - Henrykę Mamrot , Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w Radzie Miejskiej - Stanisława Bartniczaka i  Naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta - Bronisława Stefanowicza.

2014.03.06. TS.IMG 4819Fot.T. Surma

   W  sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów i wychowawców  klas : Ib, III a, III b, III c i III d .Emocje były ogromne, gdyż dzieci z klasy Ib  zaprezentowały wspaniały taniec, a klasy III wspólnie zaśpiewały  specjalnie ułożone na tę okazję i przetłumaczone na język angielski przez Panią Katarzynę Jurkiewicz piosenki o programowaniu. Organizatorom programu Mistrzowie Kodowania : Firmie  Samsung Electronics Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, Ośrodkowi Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie , a także Stowarzyszeniu Rodzice w Edukacji  wręczono najwyższe i najważniejsze w naszej szkole odznaczenia – Medale Integracji.

1394123552503Fot. www.mistrzowiekodowania.pl

2014.03.06. TS.IMG 4426Fot.T. Surma

2014.03.06. TS.IMG 4634Fot.T. Surma

 

2014.03.06. TS.IMG 4447Fot.T. Surma

Rewelacyjny taniec w wykonaniu uczniów klasy I B. Na zdjęciu Natalka i Kuba.

 

1377594 623417637714107 1792634083 nFot. www.facebookmistrzowiekodowania.pl

   Prezes Baumann w podziękowaniu wygłosił kilkuminutowe, pierwsze w swoim życiu przemówienie po polsku.

2014.03.06. TS.IMG 4554Fot.T. Surma

Krótkie przemówienie wygłosił również Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Geblewicz.

2014.03.06. TS.IMG 4514Fot.T. Surma

   Po uroczystym apelu wszyscy zaproszeni goście udali się do klasy III b, na specjalnie przygotowaną lekcję pokazową, na której uczniowie zaprezentowali umiejętności posługiwania się programem Scratch zdobyte w trakcie realizacji pilotażowej edycji projektu.

2014.03.06. TS.IMG 4773Fot.T. Surma

1394125014671Fot. www.mistrzowiekodowania.pl

2014.03.06. TS.IMG 4781Fot.T. Surma

    Dziękujemy gościom, a także wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości.
   Dziękujemy również Panu Tadeuszowi Surmie za wykonanie i udostępnienie zdjęć.

Opracowanie Agnieszka Gadomska- Rataj