*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

"Złota Czara" - 2015

    Powiatowe Spotkania Teatralne „Złota Czara”, organizowane przez naszą szkołę, mają już czternastoletnią tradycję.
    Przygotowuje je klasa teatralno-dziennikarska przy współpracy z Klubem Wojskowym w Stargardzie, który użycza swojej siedziby, a zwłaszcza dobrej sceny. Od lat Spotkania wspiera finansowo Urząd Miasta.
    W tym roku na „Złotej Czarze” spotkały się wprawdzie tylko trzy stargardzkie grupy: z SP 1, SP 2 i Gimnazjum Katolickiego, ale w sumie w prezentacjach i warsztatach teatralnych wzięło udział ponad 60 osób.

 

    Najpierw widzowie obejrzeli „Jasełka” w wykonaniu Teatru „Anioły” z Gimnazjum Katolickiego w Stargardzie w reżyserii pani Aleksandry Solibiedy.
Następnie w spektaklu „Drugie życie” wyreżyserowanym przez p. Bożenę Ciborowską-Lipko zaprezentowała się klasa V teatralno-dziennikarska z naszej szkoły.
    Najmłodsi uczestnicy - grupa teatralna z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie pod kierunkiem pani Angeliki Antończak przedstawiła sztukę pt. „Strach ma wielkie oczy”.
    Po krótkiej przerwie na poczęstunek grupy wzięły udział w warsztatach pod hasłem „Ach, te emocje!”. Zajęcia, prowadzone przez p. Bożenę Ciborowską-Lipko, obejmowały ćwiczenia ruchowe, zabawy z płótnami i balonami oraz wykonywanie masek.
Uczestnicy warsztatów ćwiczyli różne formy wyrażania emocji m.in. w zabawie o nazwie „balony gniewu”, poszukiwali różnych form scenicznego wykorzystania tkanin, nadawania im nowego znaczenia.
    Wyjątkową kreatywnością młodzi aktorzy wykazali się przy tworzeniu masek emocji. W krótkim czasie z papierowych talerzyków powstały ciekawe, kolorowe prace.
  Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem indywidualnych nagród aktorskich, których w sumie przyznano aż 12.

materiał nadesłała p. Bożena Ciborowska-Lipko