*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

 

    Dnia 17 kwietnia 2015r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim przeprowadzili powiatowe eliminacje do XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Eliminacje przeprowadzono na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
    Do rywalizacji stanęły drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z całego powiatu stargardzkiego. Podczas turnieju wytypowani uczniowie wraz z opiekunami reprezentowali swoje szkoły.

 

 

    Drużyny zmagały się w czterech konkurencjach. Pierwszym zadaniem uczestników turnieju był test z zakresu przepisów ruchu drogowego. Dla uczestników przygotowano miasteczko ruchu drogowego, w którym rowerzyści mogli wykazać się praktycznymi umiejętnościami poruszania się po drodze. Natomiast na rowerowym torze przeszkód wykazywali się umiejętnościami technicznej jazdy rowerem. Można było sprawdzić się również w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
    Po podliczeniu punków wśród szkół podstawowych zwycięską drużyną okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ińsku. Kolejno na podium stanęła Szkoła Podstawowa z Rzeplina, a trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Sądowa. Natomiast ze Szkół Gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 3 w Stargardzie Szczecińskim. Kolejno uplasowało się Gimnazjum nr 1 ze Stargardu Szczecińskiego, zaś trzecie miejsce na podium należało do Gimnazjum z Dobrzan.
    W klasyfikacji indywidualnej I miejsce spośród uczestników ze szkół podstawowych zajęła Małgorzata Zapart, drugie Tomasz Delik, a trzecie Izabela Czerwonka. Spośród gimnazjalistów wygrał Konrad Janoch, tuż za nim był Piotr Grabczak, a trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Sokołowskiemu. Zwycięzcy otrzymali główną nagrodę, jaką były tablety oraz drobne upominki. Pozostali wyróżnieni otrzymali słuchawki i zegarki, a wszyscy uczestnicy, którzy brali udział w eliminacjach otrzymali drobne upominki.
   Zwycięskie drużyny, które zajęły I miejsce przeszły do następnego etapu, którym są eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2014/2015, które zostaną przeprowadzone już wkrótce.
    Za przeprowadzenie eliminacji dziękujemy policjantom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. Za ufundowane puchary i nagrody rzeczowe dziękujemy Staroście Stargardzkiemu, Prezydentowi Miasta Stargardu Szczecińskiego oraz Zarządowi Terenowemu NSZZ Policjantów KPP Stargard Szczeciński.


Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w trakcie eliminacji wojewódzkich!